Haberler

Heidelberg’de Disiplinlerarası Çalıştayı

25.10.2021

Türk-Alman Üniversitesi Kültür ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve Heidelberg Üniversitesi ortak bir çalıştay organize ederek daha fazla disiplinlerarası proje yürütmek için Heidelberg’de bir araya geldi.

TAÜ Kültür ve Sosyal bilimler Fakültesi öğretim üyeleri disiplinlerarası proje üretmeyi hedefleyen çalıştaya katılmak üzere Heidelberg’e gitti.
Dil, iletişim, tarih, ve Türk ve Alman perspektifinden göç konulu çalıştayına ev sahipliği yapan Heidelberg Üniversitesi’nde daha fazla ortak proje üretmek için fikir üretmenin yanında grup çalışmasıyla disiplinlerarası tartışmalar gerçekleştirildi.

Doktora Sunumları

Çalıştayın birinci gününde MEB bursiyerleri olarak Türkiye’den Almanya’ya doktora yapmak için giden 3 araştırma görevlisi doktora çalışmalarını sundu, sunumların ardından soru-cevap paneli gerçekleştirildi ve çalıştayın birinci günü sonlandırıldı. 

Projelerin Tanımlanması

Çalıştayın ikinci günü çeşitli konu başlıklı grup çalışmalarıyla başladı. Şiddet, misenformasyon, kimlik oluşumu ve göç başlıklı üç farklı gruba ayrılan ekip, bir saatlik çalışmanın sonunda proje örneklerini sundu. Çalıştayın ikincisi Nisan ayında TAÜ’de gerçekleştirilecek.